piątek, 14 październik 2016 05:53

Jubileuszowa Pielgrzymka do Sanktuarium św. Jana Pawła w Krakowie oraz na Jasną Górę.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

30 września odbyła się pielgrzymka pracowników, wolontariuszy i podopiecznych Fundacji „Wzrastanie” z okazji 25 Lecia jej działalności. Uczestniczyło w niej ok. 120 osób pod opieką duchową Ks. Prof. Franciszka Rząsy, ks. Wiesława Szczygła i ks. Jana Szeląga. W tym roku pielgrzymka miała charakter szczególny, bo dziękczynny, za wszystko dobro i łaski, których doświadczyliśmy w ciągu tych wielu lat. W Sanktuarium św. Jana Pawła II, przy relikwiach naszego wielkiego Patrona, uczestniczyliśmy w Eucharystii, dziękując za Jego wstawiennictwo i opiekę. Duchowość Miłosierdzia, którą głosił i żył nasz ukochany Ojciec Święty była ziarnem zasianym w sercach naszych założycieli, z którego zrodziły się wszystkie dzieła Fundacji: Domy dla Dzieci, Świetlice, Warsztaty Terapii dla Niepełnosprawnych, Schronisko dla Bezdomnych, Zakład Opieki dla Chorych i powstające Hospicjum. Wszystkie te dzieła to żywy testament i pomnik Jana Pawła II, któremu dziękujemy z całego serca, ufając, że wstawia się za nami u Miłosiernego Boga.
Nasze dziękczynienie na Jasnej Górze rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową, którą poprowadził Ks. Wiesław. Rozważania oparte były o świadectwo cierpienia św. Jana Pawła II. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii koncelebrowanej pod przewodnictwem Arcybiskupa Adama Szala - Pasterza naszej Diecezji, który wraz z nami dziękował Bogu przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Matki Miłosierdzia za wszelkie dobro, które Bóg uczynił posługując się ludźmi, tworząc dzieła miłosierdzia Fundacji. Ks. Franciszek poprowadził Apel Jasnogórski, w nim dziękował za obecność i opiekę Maryi na drogach Fundacji i oddał nasze przyszłe życie w Jej Matczyne ręce.
Jako wyraz naszego dziękczynienia Bogu przez Serce Matki Bożej, z inicjatywy założyciela Fundacji Księdza Franciszka włączyliśmy się w dzieło Żywej Korony Maryi. Jest to duchowa inicjatywa Ojców Paulinów z okazji 300- lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi. Chcemy ofiarować Matce Bożej duchowe dary naszego nawrócenia, modlitwy, życia według Ewangelii. Na naszych zdjęciach, aby Maryja nas „zobaczyła” wypisaliśmy nasze dobre postanowienia, jako diamenty w żywej koronie Maryi.
Dziękujemy Bogu za wszystkie owoce naszego pielgrzymowania.

 

 

Zdjęcia z tego wydarzenia: pani Elżbieta Płodzień /nn

Czytany 2934 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 styczeń 2019 10:36
Więcej w tej kategorii: « 25 lat Fundacji „WZRASTANIE”

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Wesprzyj dzieło

 • Kontakt

  Fundacja Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II "WZRASTANIE" - 
  oddział w Jarosławiu - Przystań Matki Bożej Jasnogórskiej
  37-500 Jarosław ul. Sanowa 11
  tel. +48 16 621 44 76 (Schronisko),
  tel. +48 16 622-33-55 (ZPO "KOLGMED" i Hospicjum)
  kontakt@przystanmaryi.pl, www. przystanmaryi.pl
  Zarząd Oddziału w Jarosławiu
  nr konta: 11 9096 0004 2001 0013 6611 0001
  (Kod SWIFT: POLUPLPR PL)

 • Duszpasterz

  ks. Franciszek Rząsa  tel: 692-987-674  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Back To Top