Wydrukuj tę stronę
wtorek, 16 luty 2016 18:40

„(…) dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan” (Łk 2,11)

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zwyczajem naszych ojców Wspólnota Przystani Matki Bożej Jasnogórskiej przeżywała w tym roku swoją rodzinną wigilię w obecności biskupa pomocniczego archidiecezji przemyskiej - ks. Stanisława Jamrozka.
W dniu 23 Grudnia 2015 roku o godzinie 16:00 została odprawiona uroczysta Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Ks. Biskup Stanisław Jamrozek wspólnie z duszpasterzem jarosławskiej Przystani Matki Bożej Jasnogórskiej – ks. dr Franciszkiem Rząsą oraz zaprzyjaźnionym ks. dr Janem Szelągiem składali ofiarę Panu Bogu w intencji Wspólnoty Przystani oraz wszystkich zebranych. Słowo Boże skierował do wiernych ks. Biskup Stanisław Jamrozek:
„Bracia i siostry! Ważne jest uświadomić sobie bliskość Pana, który do nas przychodzi, (…) gdy patrzymy w niebo to dostrzegamy obecność Pana, byśmy mogli także właściwie się przygotować w sposób jak najlepszy, żeby Pan zastał nas przygotowanych. Inni ludzie nam pomagają aby przygotować to miejsce dla Pana (…) Bóg przychodzi do człowieka, chce się z nim spotkać, spotkać się z każdym z nas (…).”
Bardzo ważne jest dla każdego, aby być zawsze czuwającym. Zawsze przy Panu Jezusie, wtedy On się w nas rodzi. – Trwajmy więc bardzo mocno w miłości Pana przychodząc do betlejemskiej stajenki i rozważając tę niezgłębioną tajemnicę Bożego Miłosierdzia. We Mszy Świętej brał udział także Pan Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, który zaszczycił nas swoją obecnością. Po zakończonej Eucharystii Wspólnota Przystani oraz zaproszeni goście wzięli udział w przygotowanej wieczerzy wigilijnej.

Czytany 3048 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 wrzesień 2018 10:23
Redakcja

Najnowsze od Redakcja