środa, 22 luty 2017 18:18

Apel o jałmużnę wielkopostną

Zbliża się okres Wielkiego Postu, w którym, jak pisze Papież Franciszek w Orędziu Wielkopostnym, chrześcijanie wezwani są do nawrócenia, aby wzrastali w przyjaźni z Bogiem. Ojciec św. Franciszek nawiązując do przypowieści o bogaczu i Łazarzu wskazał na postać bogacza, który pogrążony w egoizmie nie widział głodnego biedaka. Łazarz, to człowiek ubogi, jest w stanie rozpaczliwym i nie ma siły, żeby się podnieść.

Imię Łazarz - oznacza „Bóg pomaga”. Zatem to człowiek niewidoczny dla bogacza, odrzucony przez ludzi, ale bliski Bogu, chciany, kochany i zapamiętany przez Boga. 

Wielki Post otwiera nasze serca na człowieka potrzebującego, skłania nas do rozpoznania w nim oblicza Chrystusa. Druga osoba staje się dla nas darem. W takim przeżywaniu tego czasu pomaga: post, modlitwa i jałmużna. I właśnie o nią proszę Wiernych – wrażliwego serca, z przeznaczeniem na Dzieło - Dom Ulgi w Cierpieniu św. Jana Pawła II – Hospicjum.

Już w poprzednich latach wielki wkład w jego budowę i rozbudowę miały wspólnoty parafialne i wielu dobroczyńców.  Dzięki modlitwie i ofiarom wielu ludzi dobrej woli została ukończona budowa, a obecnie trwa wyposażanie Hospicjum w odpowiedni sprzęt medyczny. Hospicjum, które będzie służyło ludziom chorym na nowotwory, jest już w trakcie rejestracji w odpowiednich instytucjach. Będzie ono funkcjonowało obok Zakładu Opieki Leczniczej, w którym znajdują się ludzie nieuleczalnie chorzy i schroniska dla osób, będących w trudnych życiowych sytuacjach.

Bardzo proszę i w tym roku o modlitwę i ofiarę pieniężną w Środę Popielcową, na to nasze wspólne Dzieło, które ma służyć najbardziej potrzebującym na ciele i na duszy - współczesnym Łazarzom.

Z wielką wdzięcznością
Ks. Franciszek Rząsa, Opiekun Duchowy Hospicjum

Można przekazać ofiarę bezpośrednio do Domu Ulgi w Cierpieniu św. Jana Pawła II przy ul. Sanowej 11
lub na nasze konto: 11 9096 0004 2001 0013 6611 0001

KRS:  0000065901 (przekaż 1% podatku)

Ostatnio zmieniany środa, 22 luty 2017 18:33

Przystań

  • Kontakt

    Fundacja Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II "WZRASTANIE" -  Przystań Matki Bożej Jasnogórskiej 37-500 Jarosław ul. Sanowa 11 tel. +48 16 621 44 76

  • Duszpasterz

    ks. Franciszek Rząsa  tel: 692-987-674  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Back To Top