środa, 05 grudzień 2018 11:55

POŚWIĘCENIE ROZBUDOWANEGO DOMU ULGI W CIERPIENIU IM. ŚW. JANA PAWŁA II W JAROSŁAWIU

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 01.12.2018 r. społeczność seniorów, chorych, niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży doświadczonych trudnym losem wraz ze wszystkimi zatroskanymi o potrzebujących pomocy oraz organizujących ją i  świadczących na codzień przeżywała dziękczynne świętowanie za 100-lecie odzyskania niepodległości, 40-lecie wyboru Jana Pawła II oraz 100-lecie urodzin ks. Abpa Ignacego Tokarczuka.

O godzinie 9.15 w Kolegiacie jarosławskiej odbyła się prelekcja nt. „Zaangażowanie Kościoła Przemyskiego w niepodległą Polskę w służbie cierpiącym i doświadczonym przez los”, ks. dr  Tomasz Picur, WSD Przemyśl.

O godzinie 10:00 odprawiona została uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem JE ks. Abp. Adama Szala w jarosławskej Kolegiacie.

Po  Mszy św., o godz. 12:00 odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą powstanie Pomnika Miłości i Miłosierdzia przy ul. Sanowej 11 w Jarosławiu. Następnie Metropolita przemyski Abp Adam Szal poświęcił rozbudowany Dom Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II. Opiekę znalazło w nim ponad sto osób - bezdomnych i chorych. Także ci w ostatniej fazie choroby nowotworowej.

Dom Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II jest swoistym darem mieszkańców miasta Jarosławia oraz powiatu jarosławskiego na jubileusz odzyskania niepodległości, wiążący się ze wsparciem osób w najtrudniejszej sytuacji życiowej” – wyraziła Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

Dobro rodzi dobro, przechodząc korytarzami Domu Ulgi w Cierpieniu im. Św. Jana Pawła II byłem wzruszony widząc wolontariuszy, młodszych i starszych, którzy przychodzą tutaj po to, aby pomóc w karmieniu chorych, aby pomoc tej elementarnej opiece, z perspektywy wiary jest to bardzo budujące doświadczenie”. – Metropolita Przemyski, Abp Adam Szal

W wydarzeniu brali udział:

- Metropolita Przemyski – Abp. Adam Szal

- Wojewoda podkarpacki – Ewa Leniart

- Vice-Marszałek – Piotr Pilch

- Starosta jarosławski – Tadeusz Chrzan

- Starosta Leżajski – Marek Śliż

- Z-ca Burmistrza Miasta Jarosławia – Dariusz Tracz

- Kapłani z Jarosławia i okolic wraz z Archiprezbiterem ks. Andrzejem Surowcem

 

Czytany 9669 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 grudzień 2018 08:37

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

 • Kontakt

  Fundacja Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II "WZRASTANIE" - 
  oddział w Jarosławiu - Przystań Matki Bożej Jasnogórskiej
  37-500 Jarosław ul. Sanowa 11
  tel. +48 16 621 44 76 (Schronisko),
  tel. +48 16 622-33-55 (ZPO "KOLGMED" i Hospicjum)
  kontakt@przystanmaryi.pl, www. przystanmaryi.pl
  Zarząd Oddziału w Jarosławiu
  nr konta: 11 9096 0004 2001 0013 6611 0001
  (Kod SWIFT: POLUPLPR PL)

 • Duszpasterz

  ks. Franciszek Rząsa  tel: 692-987-674  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Back To Top